ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը ամփոփել է քաղաքական տարին մամլո ասուլիսով
ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը ամփոփել է քաղաքական տարին մամլո ասուլիսով, որի ընթացքում անդրադարձել է Հայաստանի առաջ ծառացած անվտանգային հարցերին։ Նախագահն արձանագրել է, որ, ըստ էության, անցնող տարվա ընթացքում ոչինչ չի արվել բանակի մարտունակությունը բարձրացնելու համար։
Նախագահը պատասխանել է նաև հայ-թուրքական և հայ-ռուսական հարաբերությունների, արցախյան կարգավորման վերաբերյալ հարցերին, մանրամասնել այդ բանակցությունների որոշ դրվագներ։

Второй президент Армении и лидер блока «Армения» Роберт Кочарян подвёл политические итоги года на пресс-конференции
В ходе пресс-конференции президент коснулся вставших перед Арменией вопросов безопасности. Президент констатировал, что в течение уходящего года не было сделано ничего для повышения уровня боеготовности армии.
Президент ответил также на вопросы, касающиеся армяно-турецких и армяно-российских отношений, арцахского урегулирования, раскрыл подробности некоторых эпизодов этих переговоров.